Vandersanden – producent cegieł i płytek klinkierowych

Vandersanden – producent cegieł i płytek klinkierowych

Cegła klinkierowa Vandersanden zajmuje bardzo ważne miejsce w ofercie Kenger. Producent cegieł od lat zaopatruje nasze Centrum Pokryć Dachowych i Klinkieru w Komornikach/Poznaniu, dostarczając nam wysokiej jakości cegły i płytki klinkierowe. Niemal 100-letnia historia firmy i jej ugruntowana pozycja na rynku europejskim wpływają na jakość oferowanych przez nas produktów. Poznań i Komorniki to lokalizacje, w których oferujemy najlepsze wyroby producenta cegły klinkierowej Vandersanden.

Vandersanden – krótka historia firmy

Historia marki Vandersanden sięga 1925 roku, kiedy to Jaak Vandersanden otworzył małą cegielnię w belgijskim miasteczku Spouwen. Na renomę marki zapracował jednak dopiero jego syn, Constant, który po II wojnie światowej postawił na zwiększenie produktywności i modernizację firmy. Trzecie pokolenie Vandersandenów sprawiło, że marka stała się ważnym graczem na rynku europejskim. Obecnie jest to jedna z największych firm produkujących cegłę w Europie, która zatrudnia ponad 700 pracowników i osiąga obroty roczne na poziomie 200 milionów euro.

  • 1925-1953 – założenie firmy Vandersanden w Spouwen i stopniowy rozwój przedsiębiorstwa,
  • 1954-1994 – rozbudowa i modernizacja firmy,
  • 1995-2001 – zrównoważenie procesu produkcji,
  • 2001-2007 – rozszerzenie działalności o rynek holenderski,
  • 2007-2016 – rozszerzenie działalności o pozostałe europejskie kraje,
  • 2017 do dziś – m.in. przejęcie CHR clay division, globalizacja produkcji i zbytu.

Producent cegły klinkierowej Vandersanden wytwarza obecnie cegły elewacyjne, płytki klinkierowe, bruki klinkierowe oraz inne produkty potrzebne podczas budowy elewacji i nawierzchni ulicznych.

Jakie produkty Vandersanden znajdują się w ofercie Kenger?

Jako Centrum Pokryć Dachowych i Klinkieru specjalizujemy się w sprzedaży wysokiej jakości produktów wykończeniowych, które są przeznaczone zarówno do wnętrz, jak i na elewacje.

Cegły klinkierowe Vandersanden

Dużą popularnością wśród naszych klientów cieszy się cegła klinkierowa Vandersanden. Oferujemy szeroki asortyment cegieł z klinkieru w rozbudowanej gamie kolorystycznej – mamy zarówno cegły czerwone, brązowe i szare, jak i czarne, żółte czy kremowe. Poszczególne produkty różnią się między sobą rozmiarem i strukturą, dlatego bez problemu dobierzesz cegły do elewacji klasycznej i nowoczesnej.

Producent cegły Vandersanden oferuje trzy rodzaje cegieł elewacyjnych:

  • Cegły elewacyjne ręcznie formowane – ich powierzchnia jest surowa i cechuje się charakterystycznymi żyłkami. W przeszłości wytwarzano je ręcznie, a dziś proces ten jest zautomatyzowany. Producent cegły Vandersanden oferuje m.in. warianty postarzane, które imitują wiekową cegłę.
  • Cegły elewacyjne Wasserstrich – wyróżniają się delikatnie nieregularną strukturą i są chętnie wykorzystywane do projektów kreatywnych. W procesie wytwarzania cegły Wasserstrich dużą rolę odgrywa woda (niem. wasser), gdyż glinę umieszcza się w namoczonej formie, a podczas jej wyciągania po powierzchni cegły płynie woda, co pozwala uzyskać wyjątkową strukturę.
  • Cegły klinkierowe Vandersanden – cegła klinkierowa powstaje w technologii ekstrudacji, dlatego bywa nazywana cegłą ekstrudowaną. Wyróżnia się gładkim, równym wyglądem, który można osiągnąć dzięki wytłaczaniu gliny przez specjalny ustnik. W ten sposób otrzymujemy pas gliny, który następnie jest cięty na kawałki odpowiadające formatowi cegły. Cegła klinkierowa Vandersanden może być pełna lub perforowana. Producent cegły klinkierowej Vandersanden oferuje produkty z klinkieru w kilku formatach: BDS (240x80x52 mm), NF (240x115x71 mm), RF (250x120x65 mm), WF (210x100x50 mm) i XL50 (290x90x50 mm).

Płytki klinkierowe Vandersanden

Producent cegły klinkierowej Vandersanden oferuje również płytki klinkierowe, których nie mogło zabraknąć w naszym asortymencie. Firma jest jednym z największych producentów płytek z klinkieru w Europie, a w swojej ofercie ma produkty przeznaczone zarówno na elewacje, jak i do aranżacji wnętrz. Płytki klinkierowe Vandersanden występują w szerokiej gamie kolorów i formatów. Oferta płytek jest zbliżona do oferty cegieł, gdyż płytka to odcięte lico z cegły.

Dlaczego warto wybrać cegły z klinkieru?

Klinkier jest materiałem wytwarzanym przez wypalanie gliny w wysokiej temperaturze (1000-1300­°C). W ten sposób można uzyskać w 100% naturalny i bezpieczny dla środowiska materiał budowlany, który nadaje się do stosowania na elewacjach i we wnętrzach. Klinkier wyróżnia się wysoką wytrzymałością i żywotnością, a także odpornością na czynniki atmosferyczne, takie jak deszcz, słońce czy różnice temperatur.

Producent cegły klinkierowej zaopatruje nasze Centrum Pokryć Dachowych i Klinkieru, którego siedzibą jest Poznań (Komorniki). W naszej ofercie dostępne są zarówno cegły, jak i płytki klinkierowe Vandersanden, które można zamówić w szerokiej gamie formatów i kolorów. Bogaty katalog produktów sprawia, że wykończenie elewacji lub mieszkania daje wiele ciekawych możliwości.

Zapytanie Ofertowe

Jeśli masz jakieś pytania wypełnij formularz. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe