Dachówki IBF – skandynawska jakość w polskim wydaniu

Dachówki IBF – skandynawska jakość w polskim wydaniu

Duński producent dachówek swoją przygodę z branżą rozpoczynał od wyrobów betonowych, które nadal stanowią ważną część oferty IBF. W Kenger współpracujemy z firmą IBF Polska, która od lat dostarcza nam wysokiej jakości dachówki.

Historia marki IBF

IBF to specjaliści od betonu do wszystkich zastosowań. Duńska firma została założona w 1960 roku przez Johannesa Rosenkilde, który nabył wówczas małą odlewnię cementu w Ikast. Stopniowo fabryka się rozrastała, a firma zdobyła zasięg ogólnokrajowy. Choć wszystko zaczęło się od betonu, w ofercie pojawiły się też nowe produkty, takie jak rury drenażowe czy dachówki. Dziś na czele firmy stoją Mogens i Preben Rosenkilde, synowie zmarłego w 2015 roku Johannesa.

Od momentu powstania w 1960 roku IBF jest ważnym partnerem w zakresie budownictwa dla firm z sektora prywatnego i publicznego. Ich produkty wykorzystywane są również podczas budowy domów i innych obiektów prywatnych. Producent dachówek jest obecny w Polsce już od 30 lat – w 1992 roku duńska firma nabyła fabrykę wyrobów betonowych w Bolesławcu, umożliwiając w ten sposób eksport na rynek niemiecki.

Dachówki w ofercie IBF i Kenger

IBF do produkcji dachówek wykorzystuje rozpuszczalne w wodzie komponenty, co sprawia, że dachówki są bezpieczne dla użytkowników i środowiska. W procesie produkcyjnym IBF Polska zużywa o 65% mniej energii niż w przypadku podobnych dachówek innych producentów. Firma wykorzystuje precyzyjnie dobrane składniki, w tym piaski o bardzo wysokiej zawartości kwarcu czy najlepsze gatunki cementów, które są łączone ze specjalnymi powłokami. Jest to więc dobry wybór zarówno dla tych, co szukają wysokiej jakości i estetyki, jak i dla klientów dbających o kwestie ekologiczne.

Obecnie IBF Polska produkuje cztery typy dachówek:

  • IKAST – najczęściej wybierana dachówka IBF, którą cechuje niski profil fali. Produkt sprawdza się w architekturze klasycznej i nowoczesnej. Dachówki produkowane są w technologii Moderne, która polega na wielokrotnym nadawaniu koloru mieszance piaskowo-cementowej. Technologia przeciwdziała przenikaniu wapnia i ogranicza porastanie dachówki mchem. Powierzchnia jest matowa, o minimalnym połysku. Dachówka IKAST dostępna jest w pięciu kolorach: czarnym, czerwonym, antracytowym, brązowym i ceglastym.
  • VOJENS – klasyczna dachówka o symetrycznym poprzecznym przekroju, którą cechuje wyraźnie zaakcentowany profil. Dzięki dachówce „podwójnej rzymskiej” dach sprawia wrażenie niezwykle uporządkowanego. Wykonana w technologii Moderne i dostępna w pięciu kolorach.
  • SKAGEN – dachówka o profilu „podwójna S” wyróżnia się powłoką Reflekte, która chroni kolor przed promieniowaniem UV, zapewnia lśniący połysk i zwiększa gładkość powierzchni. Dzięki zwiększonemu indeksowi SRI (ang. Solar Reflectance Index) dachówka IBF lepiej odbija promienie słoneczne i poprawia termikę dachu. Dostępna w trzech kolorach: czarnym, antracytowym i ceglastym.
  • AARHUS – płaska dachówka idealna do nowoczesnych budynków o prostej bryle. Najlepiej sprawdza się na wysokich dachach dwuspadowych o prostej geometrii. Dzięki gładkiej powierzchni można uzyskać efekt lekkości. Dachówka wykonana w technologii Moderne i dostępna w trzech kolorach: czarnym, antracytowym i ceglastym.

Dla nas IBF to przede wszystkim dachówka cementowa, którą cechuje najwyższa jakość. W naszej ofercie znajdziesz więc szeroki wybór pokryć dachowych, które pochodzą z fabryk IBF – producent dachówek od lat cieszy się uznaniem naszych klientów z Poznania i okolic.

Zapytanie Ofertowe

Jeśli masz jakieś pytania wypełnij formularz. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe