Meyer-Holsen – producent dachówek ceramicznych

Meyer-Holsen – producent dachówek ceramicznych

W Kenger współpracujemy z wieloma renomowanymi producentami dachówek – w ten sposób jesteśmy w stanie zapewnić zróżnicowany asortyment dopasowany do wymagań naszych klientów. Meyer-Holsen to jeden z kilkunastu producentów dachówek, których produkty można znaleźć w Kenger Komorniki. Poznaj historię tej niezwykłej firmy i sprawdź, co oferuje Meyer-Holsen.

Historia marki Meyer-Holsen

Firma Meyer-Holsen jest od 1860 roku zakorzeniona w przemyśle dachówkowym. Przez cały okres istnienia marce przyświecają wartości, które przekładają się na jej sukces: odpowiedzialne wykorzystywanie surowców naturalnych, solidna sztuka rzemieślnicza i staranność w przetwarzaniu produktów z najwyższej jakości gliny. Meyer-Holsen to firma rodzinna założona we wschodnio-westfalskim Hüllhorst przez Heinricha Meyera. 

Początki firmy związane są z produkcją cegły, jednak wskutek rosnącego zapotrzebowania rynku na dachówkę przedsiębiorstwo zmodyfikowało profil działalności. Dachówka Meyer-Holsen powstaje w dwóch niemieckich zakładach, a w ciągu 160-letniej działalności niemiecka firma stała się ważnym graczem na międzynarodowym rynku. Producent dachówek zapewnia gwarancję dostępności produktów przez 20 lat od momentu zakupu (pomijając zmiany uwarunkowane surowcami), a także 40 lat pełnej gwarancji i 50 lat gwarancji na mrozoodporność.

Dachówki w ofercie Meyer-Holsen

Obecnie w ofercie Meyer-Holsen znajduje się dziesięć rodzajów dachówek dostępnych w różnych wariantach kolorystycznych:

 • Dachówka uniwersalna Dacapo – klasyczny model o ponad 100-letniej tradycji, dostosowany do aktualnych wymagań jakościowych. Pasuje do historycznego i nowoczesnego budownictwa.
 • Dachówka zakładkowa Vario® krój prosty „Altstadt Vario” – dzięki prostej krawędzi dachówka przypomina holenderkę. Najlepiej sprawdza się w aranżacjach klasycznych i historycznych.
 • Dachówka Piano – płaska dachówka do nowoczesnych i minimalistycznych projektów.
 • Dachówka Tandem® / Tandem Junior® – dachówka oferuje wiele możliwości zastosowania przy narożach i koszach dachowych, idealna do trudnych pokryć dachowych.
 • Dachówka Meyer-Holsen Zwilling® / Meyer-Holsen Zwilling Junior® – sprawdza się do szybkiego i ekonomicznego krycia dachów o skomplikowanym kształcie.
 • Dachówka Ravensberger – nowoczesna dachówka Meyer-Holsen będąca synonimem lekkości i elegancji.
 • Dachówka Marsylka – klasyczna dachówka o wyraźnym profilu, która nadaje się między innymi do obiektów zabytkowych.
 • Dachówka Vario® – oryginalna holenderka zaliczana do najpopularniejszych na rynku niemieckim.
 • Dachówka Opus® – dachówka falista nowej generacji łącząca elegancję, estetykę i wyrafinowaną technologię.
 • Producent dachówek oferuje trzy linie wykończeniowe:
 • LiniaKlassik – wyróżnia się naturalnymi odcieniami kolorów i zawiera naturalną czerwień oraz jedenaście odmian angoby, co pozwala uzyskać barwy od ceglastego do głębokiej czerni.
 • LiniaAktuell – zawiera nowoczesne powłoki, takie jak kryształowa angoba o dyskretnym połysku czy modne błyszczące glazury.
 • LiniaEleganz – glazury Marcato® i wypalana redukcyjnie LiniaEleganz spełniają wymagania w kwestii estetyki, indywidualizmu i jakości. W ofercie 9 wariantów kolorystycznych.

Dachówki Meyer-Holsen w ofercie Kenger

W związku z tym, że dachówki Meyer-Holsen powstają wyłącznie w dwóch niemieckich fabrykach, cieszymy się, że możemy zaoferować te niezwykłe produkty klientom Kenger. Odwiedzając nasze Centrum Pokryć Dachowych i Klinkieru w Komornikach, możesz zapoznać się z ofertą przygotowaną z myślą o polskich klientach. Zapewniamy szeroki wybór produktów Meyer-Holsen oraz pokryć dachowych od innych producentów dachówek. Nasi specjaliści chętnie doradzą najlepszy wybór oraz pomogą dopasować rodzaj i ilość dachówek do indywidualnych potrzeb i preferencji. Komorniki, ul. Komornicka 75 – pod tym adresem znajdziesz jedno z największych centrów pokryć dachowych w Wielkopolsce!

Zapytanie Ofertowe

Jeśli masz jakieś pytania wypełnij formularz. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe