Röben – niemiecki producent dachówek i cegły klinkierowej

Röben – niemiecki producent dachówek i cegły klinkierowej

Pokrycia dachowe i cegły klinkierowe to elementy, których nie może zabraknąć podczas budowy domu. Obecny wybór produktów na rynku jest naprawdę ogromny, dlatego warto sięgać po dachówki i cegły od sprawdzonych producentów, które posłużą na lata użytkowania. Jednym z najbardziej znanych producentów cegły i dachówki jest Röben, którego asortyment od lat znajduje się w ofercie Kenger.

Historia marki Röben

Początki istnienia firmy datuje się na rok 1855, kiedy to August Lauw – zwany „królem cegieł” – zbudował pierwszą z ośmiu cegielni, która była zlokalizowana w pobliżu fryzyjskiego Zetel. Dziesięć lat później powstała cegielnia Zetel-Schweinbrück, którą w 1900 roku Lauw wydzierżawił swojemu zięciowi Bernhardowi Friedrichowi Röbenowi. Do dziś znajduje się tam siedziba niemieckiego przedsiębiorstwa. Syn Bernharda, Wilhelm August, przejął biznes 20 lat później, a obecnie już szóste pokolenie Röbenów dołączyło do rodzinnej firmy.

Röben to producent dachówek i ceramicznych materiałów budowlanych, który działa nieprzerwanie od ponad 160 lat. Na jego międzynarodowy sukces składa się wiele elementów. Do produkcji cegieł, płytek klinkierowych, dachówek i akcesoriów dachowych wykorzystywany jest surowiec wydobywany z lokalnych złóż gliny. Naturalny materiał ceramiczny jest łączony z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi i wieloletnim doświadczeniem. W ten sposób powstają najwyższej jakości materiały budowlane wykorzystywane do budowy domów i innych obiektów. Na doskonałe parametry techniczne cegieł klinkierowych i dachówek Röben wpływa sterowana komputerowo kontrola jakości.

Częścią niemieckiego koncernu jest Röben Polska – w naszym kraju fabryki producenta zlokalizowane są w Środzie Śląskiej. Firma działa też w Niemczech (fabryki w Bannberscheid, Querenstede, Schweinbrück i Brueggen) oraz Stanach Zjednoczonych (fabryki w Wadesboro, Oaks i Clay County). Największa i najnowocześniejsza w Europie dachówczarnia Röben znajduje się w Polsce.

Nagrody i wyróżnienia dla Röben

 • Jakość marki potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia, w tym:
 • Budowlana Marka Roku 2004, 2005, 2006, 2008, 2009, 2010, 2014, 2015, 2020,
 • Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich 2020 (wyróżniony produkt: dachówka ceramiczna Piemont),
 • Laur Konsumenta Top Marka 2018 w kategorii „Jakość i innowacyjność w branży budowlanej”,
 • Konsumencki Lider Jakości 2017 w kategorii „Producenci klinkieru”.

Oferta marki Röben jest podzielona na 3 kategorie produktów: dach, elewacja i wokół domu. Dachówki i akcesoria ceramiczne Röben są objęte 30-letnią gwarancją jakości.

Dachówki w ofercie Röben

Producent dachówek oferuje bogaty asortyment w kilkudziesięciu kolorach, formatach i kształtach.

 • Bergamo – ceramiczne pokrycie w nowoczesnej formie. Cechy charakterystyczne: płaska powierzchnia dachu, szczelne pokrycie dzięki precyzyjnym zamkom, rekomendowany szeregowy sposób ułożenia dachówki.
 • Piemont – przeznaczona zarówno na nowe, jak i remontowane dachy. Cechy charakterystyczne: duża szczelność i wytrzymałość, walory estetyczne, lżejszy dach, atrakcyjna cena.
 • MONZAplus – najlepsza na szybkie i ekonomiczne krycie dachu. Cechy charakterystyczne: duży format, mniejsze zużycie na m2, szybki montaż, atrakcyjna cena, lżejszy dach.
 • Verona – wyróżnia się klasycznym kształtem i wszechstronnym zastosowaniem. Cechy charakterystyczne: większy format, estetyczny wygląd, solidność, możliwość zastosowania różnych klamer do mocowania, głębsze i wyższe zamki.

Cegła klinkierowa w ofercie Röben

Cegły i płytki klinkierowe Röben dostępne są w szerokiej gamie barw, struktur i formatów. W tym przypadku również znajdziemy dwie kolekcje: cegły produkowane w zakładach w Środzie Śląskiej i bogaty asortyment wyrobów importowanych.

Kolekcje Polskie:

 • Cegły klinkierowe – ok. 35 unikalnych produktów do wyboru w różnych kolorach, formatach i strukturach.
 • Płytki klinkierowe – ok. 36 tradycyjnych i nowoczesnych płytek, które sprawdzą się w rozmaitych projektach.
 • Cegły kształtowe – produkty klinkierowe o specjalnych formach i wymiarach, dostępne w kilku opcjach do wyboru.
 • Kolekcje Import:
 • Cegły klinkierowe i licowe – ok. 60 zróżnicowanych produktów do wyboru.
 • Płytki klinkierowe i licowe – wysokiej jakości kolekcja, którą cechuje nietypowe wybarwienie (ponad 55 produktów).
 • Cegły licowe ręcznie formowane – ciekawa faktura, niepowtarzalny kształt i kolor, 20 zróżnicowanych produktów.
 • Cegły klinkierowe białe, szare i czarne – kolorystyka pasująca do nowoczesnych wnętrz.
 • Kolekcja AArhus – wyjątkowa paleta kolorów i niepowtarzalna struktura lica, 8 produktów do wyboru.

Röben i Kenger – wieloletnia współpraca

Nasze Centrum Pokryć Dachowych i Klinkieru od lat współpracuje z firmą Röben. W Kenger stawiamy na najwyższą jakość, dlatego dbamy o to, by każdy oferowany producent cegieł i dachówki należał do grona firm o ugruntowanej pozycji na rynku. Komorniki to siedziba naszej firmy, choć mamy wielu klientów z Poznania i okolic. Jesteśmy jednym z największych centrów pokryć dachowych i klinkieru w Wielkopolsce, a sporym zainteresowaniem wśród naszych klientów cieszą się cegły i dachówki Röben. Poznań jest miastem, w pobliżu którego znajdziesz szeroki wybór tych produktów.

Oferujemy pokrycia dachowe i cegły klinkierowe marki Röben – pomożemy dobrać produkty dopasowane do potrzeb. Nasza oferta obejmuje dachówki i cegły Röben ze wszystkich półek cenowych, które różnią się między sobą nie tylko designem, ale też parametrami technicznymi. Na miejscu czekają na Ciebie specjaliści Kenger, którzy doradzą najlepszy wybór asortymentu prosto od renomowanego producenta cegły klinkierowej. Poznań, Komorniki, ul. Komornicka 75 – tutaj znajdziesz szeroki wybór produktów marki Röben!

Zapytanie Ofertowe

Jeśli masz jakieś pytania wypełnij formularz. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe