Przesłony do okien dachowych Velux – rolety czy żaluzje?

Przesłony do okien dachowych Velux – rolety czy żaluzje?

Okna dachowe Velux montowane na poddaszu to opcja, na którą decydują się przede wszystkim osoby planujące zaadaptować poddasze na pomieszczenie użytkowe. Wybór odpowiednich okien to jedna kwestia, natomiast zupełnie inną jest dobór przesłon, które zapewnią nam prywatność i komfort. Wśród opcji oferowanych przez Velux znajdziemy między innymi rolety wewnętrzne i zewnętrzne oraz żaluzje. Które z tych rozwiązań sprawdzi się najlepiej na poddaszu?

Rolety wewnętrzne – coś więcej niż dekoracja

Jeśli chodzi o rolety wewnętrzne Velux, producent okien oferuje naprawdę ciekawe propozycje. Wśród nich znajdziemy rolety zaciemniające, dekoracyjne i plisowane. Jeśli planujesz montażokna Velux w Poznaniu lub masz już okna dachowe i jedynie szukasz rolet, sprawdź dostępne opcje przeznaczone do montażu wewnętrznego:

  • Rolety wewnętrzne zaciemniające – zapewniają całkowite zablokowanie promieni słonecznych o każdej porze dnia, co jest szczególnie ważne dla osób mieszkających na poddaszu. Wśród dostępnych produktów znajdują się również rolety zaciemniające energooszczędne, które łączą efekt zaciemnienia z poprawą izolacyjności, a także rolety przyciemniające, które z kolei zmniejszają, lecz nie ograniczają całkowicie światła.
  • Rolety wewnętrzne dekoracyjne – ich główną funkcją jest zdobienie wnętrza, ale też zapewnianie prywatności i ograniczanie dostępu światła. Do okna Velux zamontowanego w Poznaniu możesz dobrać roletę dekoracyjną w jednym z 1800 kolorów z kolekcji Colour By You.
  • Rolety wewnętrzne plisowane – rolety plisowane zaliczamy do przesłon o dużych walorach dekoracyjnych. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest miły dla oka efekt zmiękczania światła. Rolety te montować można nie tylko na dachach skośnych, ale również zastosować przy oknach do dachu płaskiego. Velux przygotował aż 16 wzorów rolet plisowanych do wyboru.

Czy warto montować rolety zewnętrzne na dachu?

Jedną z najpopularniejszych opcji są rolety zewnętrzne. Velux przekonuje, że jest to bardzo dobre rozwiązanie nie tylko do okien umieszczonych na elewacji budynku, lecz również do tych znajdujących się na poddaszu. Dlaczego?

  • Ochrona przed zbytnim nasłonecznieniem – rolety zewnętrzne Velux są wykonane z lakierowanego aluminium, dlatego bardzo dobrze radzą sobie z promieniami słonecznymi. Opuszczona roleta zewnętrzna blokuje promienie w 100%, dzięki czemu bez trudu zaśniesz po powrocie z nocnej zmiany, nawet podczas najbardziej słonecznego dnia. Ograniczenie dostępu promieni jest też przydatne podczas pracy przy komputerze czy zabawy na poddaszu.
  • Ochrona przed upałem i chłodem – poddasze to miejsce, które najszybciej się wychładza i nagrzewa. Promienie słoneczne odbijają się od powierzchni rolet zewnętrznych Velux i nie docierają do okna, dzięki czemu temperatura w pomieszczeniu nie wzrasta. Producent okien wyposażył swoje rolety w funkcję termoregulacyjną, dlatego zimą nie musimy się martwić nadmiernym wychłodzeniem poddasza – w chłodniejszych miesiącach możesz zyskać nawet o 17% wyższą izolację termiczną niż w przypadku okien bez rolet, a tym samym zapobiec kosztownym stratom ciepła.
  • Redukcja hałasu – mieszkanie na poddaszu bywa uciążliwe, zwłaszcza jeśli nie lubimy słuchać gwaru z ulicy lub odgłosów deszczu i gradu. Rozwiązaniem tego problemu są rolety zewnętrzne Velux, które zmniejszają słyszalność odgłosów zewnętrznych nawet o 10 dB w stosunku do okna pozbawionego rolet.

A może klasyczne żaluzje?

Choć swego czasu żaluzje były montowane we wszystkich pomieszczeniach, dziś znajdziemy je przede wszystkim w kuchniach i łazienkach. To właśnie w tych miejscach żaluzje Velux sprawdzą się najlepiej z prostego powodu – są odporne na wilgoć i łatwe w czyszczeniu. Co więcej, żaluzje zapewniają prywatność (co jest szczególnie ważne w ulokowanych na poddaszu łazienkach), a także umożliwiają dowolne sterowanie światłem. Żaluzje Velux do okien dachowych dostępne są w dziewięciu kolorach do wyboru. Tych żaluzji nie obsługuje się za pomocą klasycznego sznurka – pożądaną wysokość można ustawić przy użyciu estetycznego i nowoczesnego uchwytu zlokalizowanego w dolnej części żaluzji.

Jakie przesłony wybrać do okien Velux?

Velux to producent okien oferujący zarówno klasyczne okna dachowe, jak i okna do płaskiego dachu. Jeśli masz już wybrane lub zamontowane okna, pozostaje wybór odpowiednich przesłon. Jest on naprawdę duży, dlatego na pewno znajdziesz odpowiedni produkt. Warto kierować się swoimi potrzebami:

  • Jeśli urządzasz łazienkę na poddaszu, wybierz łatwe w czyszczeniu i odporne na wilgoć żaluzje Velux.
  • Adaptujesz poddasze na sypialnię? Rozważ montaż rolet zewnętrznych, które zapewnią komfort termiczny zarówno podczas mrozu, jak i upału, a przy tym całkowicie zablokują dopływ światła, dzięki czemu bez problemu zaśniesz po nocnej zmianie.
  • Zależy Ci zarówno na efekcie zaciemniającym, jak i dekoracyjnym? Sprawdź szeroką ofertę rolet wewnętrznych Velux – na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Nie wiesz, co wybrać? Skontaktuj się z nami! Nasi specjaliści chętnie pomogą dobrać rolety lub żaluzje dookien dachowych Velux. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego/mailowego lub wizyty w naszym salonie sprzedaży, który znajduje się w Komornikach.

Zapytanie Ofertowe

Jeśli masz jakieś pytania wypełnij formularz. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe