Nelissen – belgijski producent cegły klinkierowej

Nelissen – belgijski producent cegły klinkierowej

W Kenger korzystamy z produktów najlepszych marek, o ugruntowanej pozycji na rynku europejskim i światowym. Jedną z nich jest Nelissen – belgijski producent cegły, który wzbogaca naszą ofertę o cegłę i płytki klinkierowe. Cegła klinkierowa Nelissen jest produkowana już od ponad wieku i wyróżnia się konkurencyjną jakością.

Nelissen – rys historyczny

Nelissen to producent cegły elewacyjnej i systemów izolacji ścian, którego historia sięga 100 lat wstecz. To właśnie w 1921 roku Alfons Nelissen rozpoczął produkcję pierwszych cegieł – w odpowiedzi na apel rządu belgijskiego, który zachęcał przemysłowców do wytwarzania produktów mogących ułatwić odbudowę kraju po I wojnie światowej. W latach 30. XX wieku pracę w firmie rozpoczęła druga generacja Nelissenów – Mathieu i Maria. W 1937 roku powstała nowa fabryka w Tienen, dzięki której możliwe było zwiększenie produkcji.

Pierwotnie ręcznie robione cegły suszono pod gołym niebem, a następnie wypalano je w piecu pierścieniowym. Dopiero w latach 60. XX wieku pojawiły się nowe rozwiązania technologiczne, które usprawniły produkcję i umożliwiły wytwarzanie cegieł przez cały rok, a nie tylko w okresach dużego nasłonecznienia. W latach 80. producent cegły Nelissen zamknął fabrykę w Tienen, a działania firmy były kontynuowane w Lanaken. Dzięki budowie dodatkowych suszarni i pojawieniu się maszyn przemysłowych do produkcji ręcznie formowanych cegieł Nelissen produkował wtedy do 40 milionów cegieł rocznie.

W kolejnej dekadzie producent otrzymał znak BENOR i potwierdzenie spełniania normy NBN EN ISO 9001. Uruchomione zostały również nowe, w pełni zautomatyzowane maszyny do produkcji cegieł, suszarnie i piece tunelowe, dzięki czemu Nelissen zwiększył produkcję do 120 milionów cegieł rocznie. Na początku XXI wieku Nelissen rozpoczął działalność poza Belgią, a w 2008 roku wprowadził system Iso-Façade, który pozwolił zróżnicować ofertę. W latach 2015-2017 w ofercie marki pojawiła się cegła N70 o wyjątkowych rozmiarach. W 2020 roku produkcja cegieł Nelissen wzrosła do 185 milionów wyrobów rocznie.

Co znajdziemy w ofercie Nelissen?

Producent cegły klinkierowej Nelissen dostarcza najwyższej jakości produkty już od czterech pokoleń. Marka promuje się hasłem „wprowadzaj innowacje dziś, aby kształtować jutro” i oferuje szeroką gamę cegieł dla klientów o zróżnicowanych potrzebach. Cegła klinkierowa Nelissen pasuje do stylu klasycznego, nowoczesnego, współczesnego, a nawet prezbiterialnego. Oferta obejmuje ponad 100 kolorów i 8 rozmiarów cegieł. Produkty Nelissen mogą być wykorzystywane zarówno do tradycyjnego murowania, jak i technik nowoczesnych, takich jak klejenie czy murowanie zaprawą cienkowarstwową.

Producent cegły klinkierowej Nelissen posiada certyfikat ISO 14001 – jest to norma zarządzania środowiskowego przeznaczona przede wszystkim dla firm, które w ramach prowadzonej działalności zamierzają ustanowić, wdrożyć i doskonalić system zarządzania środowiskowego, a także działać zgodnie z celami środowiskowymi.

Cegła klinkierowa Nelissen

Producent cegły klinkierowej zaopatruje nasz sklep w Poznaniu w wysokiej jakości cegły klinkierowe przeznaczone na elewacje i do dekoracji wnętrz. Cegła klinkierowa Nelissen dostępna jest w szerokiej gamie kolorów, takich jak biel, beż, brąz, srebro, szarość, czerń, czerwień, róż, żółć, pomarańcz czy fiolet. Do wyboru są kolory jednolite i zróżnicowane, w intensywnym lub stonowanym nasyceniu. Producent cegły klinkierowej Nelissen oferuje też różnorodne formaty, w tym słynne cegły N70 o wymiarach ±240 x 70 x 40 mm (N70/4) i ±240 x 70 x 50 mm (N70/5). Dzięki tym wymiarom cegła jest o 3 cm węższa i o 3 cm dłuższa niż cegła tradycyjna formatu Waal. Nelissen tworzy następujące kolekcje cegieł: Baekelsystem, Classico, Grigio, Hammered, Koloro, Nuance, Obscuro, Oxygenless, Passion i Pastel.

Płytki klinkierowe Nelissen

Jeśli chodzi o płytki klinkierowe Nelissen, oferta jest zbliżona do tej obejmującej cegły. Dzieje się tak, ponieważ płytka jest odciętym licem z cegły, dlatego zachowuje parametry ręcznie formowanych cegieł, a przy tym świetnie sprawdza się do aranżacji nowoczesnego wnętrza (np. w stylu loftowym) czy elewacji budynku.

Czym wyróżniają się cegły i płytki z klinkieru?

Klinkier to materiał wytwarzany przez wypalanie glin wapienno-żelazistych, wapienno-magnezjowych lub żelazistych w temperaturze od 1000°C do 1300°C. Ze względu na cenne właściwości wykorzystuje się go do produkcji cegieł, płytek, dachówek i bruku – może być stosowany zarówno na elewacji, jak i wewnątrz budynku. Cegła klinkierowa to produkt w 100% naturalny, nietoksyczny i bezpieczny dla środowiska, który cechuje się wysoką wytrzymałością i długą żywotnością. Klinkier jest również niskonasiąkliwy i odporny na zróżnicowane warunki atmosferyczne, takie jak opady, różnice temperatur czy promieniowanie słoneczne. Nazwa ‘klinkier’ pochodzi od holenderskiego klinken, które oznacza ‘dzwonić’ – ma to związek z dźwiękiem wydawanym podczas uderzania cegły o cegłę. Wydają one wtedy charakterystyczny, metaliczny dźwięk, który świadczy o ich twardości.

Cegła klinkierowa Nelissen w ofercie Kenger

Belgijski producent cegieł zaopatruje nasze Centrum Pokryć Dachowych i Klinkieru, którego siedzibą są Komorniki. Z myślą o różnorodnych potrzebach klientów do naszej oferty włączyliśmy wysokiej jakości produkty marki Nelissen. Ponad 100-letnie doświadczenie w produkcji cegieł sprawia, że Nelissen jest liderem na rynku europejskim i światowym. Jego produkty są dostępne w ponad 80 krajach, w tym Belgii, Francji, Holandii, Polsce, Niemczech, Skandynawii, Chinach, Japonii, Egipcie, Izraelu, Kenii, Arabii Saudyjskiej, Wielkiej Brytanii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Popularność Nelissen na całym świecie wynika oczywiście z jakości oferowanej przez producenta, który rocznie wytwarza aż 185 milionów cegiełPoznań i Komorniki to lokalizacje, w których cegły Nelissen są dostępne od ręki lub na zamówienie.

Zapytanie Ofertowe

Jeśli masz jakieś pytania wypełnij formularz. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe