Dachówka firmy La Escandella czy Roben? Najlepsze pokrycie dachowe dla domu jednorodzinnego

Dachówka firmy La Escandella czy Roben? Najlepsze pokrycie dachowe dla domu jednorodzinnego

Pokrycie dachowe to niezwykle istotna część domu jednorodzinnego. Wygląd dachu powinien zostać dopasowany do stylu, w jakim utrzymany jest projekt całego budynku. Przy wyborze dachówki, oprócz aspektów estetycznych, należy również zwrócić uwagę na jej parametry wytrzymałościowe i sposób montażu. Dachówka La Escandella czy Roben? Odpowiadamy, która z nich najlepiej się sprawdzi jako pokrycie dachowe w budynku jednorodzinnym.

Roben czy La Escandella — którą dachówkę wybrać?

Osoby budujące dom jednorodzinny co jakiś czas stawiane są przed trudnymi wyborami. Konieczne okazuje się zaplanowanie wielu różnych kwestii, które później rzutować będą na codzienne życie wszystkich domowników. Jedną z trudniejszych decyzji jest ta podejmowana w kwestii pokrycia dachowego. Zastanawiając się nad firmą Roben czy Braas, warto wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów.

Ceny dachówek ceramicznych La Escandella okazują się bardzo atrakcyjne, co ma znaczenie szczególnie dla osób poszukujących ekonomicznego rozwiązania, idącego w parze z wysoką jakością wykonania. Nie ma wątpliwości, że niektórzy mogą się bardziej zainteresować ozdobami dachowymi Roben, które w połączeniu z dachówkami od tego samego producenta robią ogromne wrażenie.

Dodatkowo wybierając popularną firmę Roben zyskuje się możliwość wyboru dachówek ceramicznych w licznych kolorach. Produkty dostępne są w 4 modelach, co sprawia, że bez problemu można dopasować jeden z nich do wyglądu stawianego budynku. Wybierając dach Robenmożna zdecydować się na:

  • BERGAMO — czyli angobowaną dachówkę w bardzo nowoczesnym wydaniu;
  • PIEMONT — dachówkę o tradycyjnej formie w minimalistycznej wersji;
  • MONZAplus — określaną jako ekonomiczne i łatwe w montażu pokrycie dachowe;
  • BORNHOLM — klasyczny model w nowoczesnym i nieco większym formacie.

Osobom gustującym w niestandardowych rozwiązaniach szczególnie polecane są ozdoby na dach firmy Roben, które w ciekawy sposób upiększą całość konstrukcji.

Dachówka La Escandella czy Roben — która będzie bardziej odporna?

Pokrycie dachowe narażone jest na nieustanny wpływ czynników zewnętrznych. Promienie słoneczne, deszcz i ciągłe zmiany temperatury mogą być przyczyną poważnych uszkodzeń, jeśli dach nie będzie dostatecznie wytrzymały. Stojąc przed wyborem — dachówka firmy Roben czy La Escandella, warto wiedzieć, że drugi ze wspomnianych producentów ma w swojej ofercie artykuły zarówno betonowe, jak i ceramiczne. Oba rodzaje pokryć dachowych mają zbliżoną trwałość, która wynosi około 80 lat. Jednocześnie są one wysoce odporne na niszczące działanie czynników atmosferycznych. Dachówki ceramiczne występują w większej gamie kolorystycznej niż te cementowe. Ta sama zasada odnosi się do kształtu — produkty z ceramiki mają znacznie więcej wariantów. Cena dachówek ceramicznych La Escandella zależeć będzie od rodzaju produktu i wybranego koloru.

W asortymencie firmy Roben znaleźć można tylko artykuły ceramiczne, jednak należy pamiętać, że cechują się one prawie tak dużą odpornością na wpływ czynników zewnętrznych, jak te betonowe. Dodatkowo nie wymagają konserwacji, jedynie mycia pod ciśnieniem raz na kilka lat. Dach Roben okazuje się więc idealnym wyborem dla osób, które nie chcą tracić czasu na zabezpieczanie i pielęgnację dachówek oraz poszukują pokrycia dachowego na lata. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu materiałów od sprawdzonych producentów.

Zapytanie Ofertowe

Jeśli masz jakieś pytania wypełnij formularz. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe