Cegły klinkierowe Roben — stylowy produkt w korzystnej cenie

Cegły klinkierowe Roben — stylowy produkt w korzystnej cenie

Cegła klinkierowa jest dość popularnym materiałem, wykorzystywanym do budowy i wykańczania budynków. Dzięki jej użyciu można nadać wnętrzom tradycyjny charakter lub stworzyć solidną konstrukcję. Do zalet produktów firmy Roben na pewno zaliczyć można atrakcyjną cenę. Klinkier to materiał niezwykle solidny i wytrzymały, a do tego wysoce estetyczny, dlatego też trzeba za niego zapłacić nieco więcej. Czym charakteryzują się cegły klinkierowe Roben?

Cegła klinkierowa — historia

Od dziesiątek lat w budownictwie użytkowany był w pełni naturalny materiał ceramiczny wypalany z mieszaniny gliny oraz piasku. Ulegał on obróbce cieplnej w wysokiej temperaturze – 1000 stopni Celsjusza. Na wiele lat został wyparty przez tynki elewacyjne, jednak obecnie znów coraz częściej pojawia się podczas wznoszenia przeróżnych konstrukcji. Tworzywo, o którym mowa, określane jest jako klinkier. Cena takiego budulca zależy od wielu czynników.

Tańsze okazują się cegły klinkierowe wykonane maszynowo na liniach produkcyjnych. Cena cegieł z klinkieru formowanych ręcznie często nieco przewyższa ceny tych powstających w fabrykach. W taki sam sposób prezentuje się zależność w przypadku płytek klinkierowych. Cegła w porównaniu do kafelków z klinkieru zawsze będzie droższa, ze względu na większą ilość zużytego materiału.

Firma Roben – niezawodni producenci klinkieru

Producenci klinkieru w Polsce wydają się być bezkonkurencyjni na rynku europejskim, a na szczególną uwagę zasługują cegły klinkierowe Roben. Są to produkty wyróżniające się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz zmiany temperatury. Dodatkowo przez wiele lat zachowują estetyczny wygląd, dzięki możliwości łatwego czyszczenia i braku skłonności do odbarwiania się.

Cena cegły z klinkieru wynika z wielu różnych zmiennych. Chodzi tu między innymi o wybrany wzór, stopień jego wypełnienia, mozaikę wybarwień czy stopień nasiąkliwości. W zależności od rodzaju cegły klinkierowe Roben mają różne wymiary, co ułatwia znalezienie budulca dopasowanego do potrzeb konkretnego projektu.

Wśród producentów klinkieru w Polsce firma Roben wyróżnia się szczególnie rozbudowaną ofertą. Produkty dostępne w jej asortymencie, takie jak cegły czy płytki, wykorzystać można do wykończenia elewacji zewnętrznej. Mogą stanowić ozdobny dodatek, np. wokół stolarki okiennej, bądź pokrywać całe ściany. Mnogość dostępnych kolorów, wzorów, rozmiarów i faktur sprawia, że ich wygląd da się dopasować wszędzie. Dodatkowo wymiary cegieł klinkierowych Roben są bardzo uniwersalne, co pozwala na zastosowanie ich niemalże w każdym budynku. Używa się ich szczególnie chętnie w:

  • obiektach użyteczności publicznej,
  • siedzibach firm i zakładach pracy,
  • obiektach sakralnych,
  • domach jednorodzinnych,
  • szkołach i uczelniach.

Ciekawym pomysłem jest również wykorzystanie klinkieru do wykonania ogrodzenia, ozdobienia schodów lub parapetów okiennych. Takie rozwiązania stają się coraz popularniejsze i chętnie wykorzystywane przez projektantów.

Cegły klinkierowe Roben — gama produktów

Wielu osobom wydaje się, że cena klinkieru jest wysoka, jednak biorąc pod uwagę trwałość i estetykę tego materiału, łatwo stwierdzić, że to bardzo dobra inwestycja, która będzie służyć długie lata. Cena jest całkowicie adekwatna względem jakości produktów z klinkieru.

Firma Kenger udostępnia informacje opisujące dokładne wielkości produktów na stronie internetowej.

Ze względu na wysoki poziom estetyki, połączony z trwałością i wytrzymałością na uszkodzenia, wiele osób decyduje się na cegłę klinkierową. Cena tego rodzaju produktów zależna jest między innymi od wybranego modelu. Do najtańszych należą produkty perforowane. Wynika to z faktu, że do ich produkcji potrzebna jest mniejsza ilość surowca, a sam proces wypalania przebiega znacznie szybciej. Często istotna okazuje się również kolor cegły — te o naturalnej barwie, powstające bez dodatku żadnych barwników, z reguły powinny kosztować mniej.

Zapytanie Ofertowe

Jeśli masz jakieś pytania wypełnij formularz. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe