Cegła klinkierowa Roben – gwarancja jakości i stylu

Cegła klinkierowa Roben – gwarancja jakości i stylu

Cegła klinkierowa wykorzystywana jest w budownictwie już od starożytności. Droga od lepionych ręcznie i suszonych na słońcu prymitywnych cegieł-palcówek do dzisiejszych nowoczesnych form, jak np. cegła klinkierowa Roben zajęła kilka tysięcy lat. W ostatnich latach zmieniła się jednak nieco rola, jaką pełni w budownictwie klinkier, a Poznań jest tego jednym z ciekawszych przykładów. W stolicy Wielkopolski znaleźć bowiem można sporą liczbę zabytkowych budowli, których budulcem była tradycyjna czerwona cegła klinkierowa. Poznań współcześnie to jednak nowoczesna metropolia, w której na elewacje prestiżowych budynków, efektowne ogrodzenia, czy na dekoracyjne wykończenia stylowych mieszkań wybierane są coraz częściej produkty nowoczesne, jak cegła klinkierowa Roben. Cena zastosowania klinkieru, w porównaniu np. z modnym do niedawna marmurem, jest atrakcyjna, a osiągany efekt, szczególnie przy wykorzystaniu najnowszych form cegły klinkierowej Roben bywa wręcz spektakularny. Stąd też funkcja estetyczno-reprezentacyjna stosowania najnowszych typów cegieł klinkierowych staje się istotniejsza niż ich technologiczne walory.

Estetyka i funkcjonalność cegły klinkierowej Roben

Walory, jakie ma nowocześnie zaprojektowana cegła klinkierowa Roben, to cena, funkcjonalność, wysoka odporność na wpływ czynników atmosferycznych oraz wspomniana już funkcja dekoracyjna. W ofercie firmy: Kanger – Centrum Pokryć Dachowych i Klinkieru z siedzibą w Poznaniu, cegła klinkierowa zajmuje wysoką pozycję. Nasza firma nastawiona jest na współpracę z najbardziej wymagającymi projektantami, dlatego jesteśmy w stanie zaproponować naszym kontrahentom setki produktów klinkierowych od klasycznych czerwonych cegieł po zupełnie niestandardowe szkliwione lub specjalnie barwione formy. Kupowana w Poznaniu cegła klinkierowa Roben może mieć niestandardowe wymiary, a jej faktura, kolor i rodzaj lica mogą być wyjątkowe, dostosowane do potrzeb realizacji konkretnego projektu.

Popularne modele cegły klinkierowej Roben

Najlepszym dowodem elastyczności naszej oferty jest nowy dostępny w Poznaniu klinkier marki Roben. Od początku października 2021 r., dwie z najpopularniejszych wersji cegły klinkierowej Roben: Margate i Sydney są dostępne w kolejnym, wydłużonym formacie (XLDF: 365 x 115 x 52). Wykorzystując mieszankę klasycznego formatu NF i wydłużonego LDF oraz najnowszego XLDF odważny projektant jest w stanie stworzyć efektowne modernistyczne elewacje lub zaskakująco zaaranżować wnętrza mieszkań. Oto opisy kilku modeli z ogromnego katalogu dostępnych w naszej firmie cegieł klinkierowych:

  • Cegła klinkierowa RobenMargate daje na elewacji wspaniały efekt dzięki nieregularnej fakturze, pełnej zadrapań i niewielkich wgłębień załamujących światło oraz grę odcieni szarości przenikających się nieregularnie na powierzchni tej stylowo zaprojektowanej cegły.
  • Cegła klinkierowa RobenSydney świetnie komponuje się ze szkłem i metalem i doskonale wpisuje się w modernistyczno-minimalistyczny trend wnętrzarski ostatnich lat. Lico w kolorze antracytu ze srebrnymi cieniami z niewielkimi zadrapaniami i wgłębieniami prezentuje się efektownie, sprawiając wrażenie bardzo drogiego dekoru. Tymczasem cena cegły klinkierowej Roben jest atrakcyjna.
  • Cegła klinkierowa Roben Adelajda burgund, ryflowana – to jedna z efektownych polskich cegieł klinkierowych. Cena nie jest jej jedynym walorem. Atrakcyjność Adelajdy bazuje i na charakterystycznym kolorze, i na nieregularnym wzorze ryflowania szklistej powierzchni. W zależności od pogody, nasłonecznienia i perspektywy patrzącego ta dostępna w naszej firmie w Poznaniu cegła klinkierowa delikatnie zmienia kolor oraz intensywność połysku, co sprawia, że powierzchnie dużych elewacji i wnętrza stylowo oświetlonych wnętrz mienią się metalicznie, przykuwając uwagę i zaskakując obserwatorów.

Atrakcyjność cegły klinkierowej i cena

Na atrakcyjność cegły klinkierowej wpływa atrakcyjna cena oraz osiągane efekty, ale wiąże się to również z aktualnymi trendami wnętrzarskimi. Projektanci, którzy coraz częściej łączą modernistyczny wygląd i minimalistyczny styl z tradycjami urbanistycznymi, wykorzystują różnorodność form współczesnej cegły klinkierowej. Poznań – Kenger, to firma, która zrealizuje nawet najbardziej wymagające zamówienie. Zapraszamy!

Zapytanie Ofertowe

Jeśli masz jakieś pytania wypełnij formularz. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe